Üniversite hastanelerine yönelik HKS eğitimi düzenleniyor

Üniversite hastanelerine yönelik Hizmet Kalite Standartları (HKS) eğitimi düzenleniyor.

Üniversite hastanelerine yönelik Hizmet Kalite Standartları (HKS) eğitimi düzenleniyor.

Performans Yönetimi ve Kalite Geliştirme Daire Başkanlığı, sağlık hizmetlerinde kalite alanındaki rehberlik ve eğitim çalışmalarını sağlık hizmeti veren tüm kurum ve kuruluşlara yönelik olarak devam ettiriyor. Bu kapsamda daha önce kamu hastaneleri ve özel hastanelere yönelik Hizmet Kalite Standartları Bilgilendirme Eğitimleri yapılmıştı.

Bu çalışmaların devamı niteliğinde, Başkanlıkça Üniversite Hastanelerinde Hizmet Kalite Standartları uygulamalarının paylaşımı ve bundan sonraki süreçte daha iyi uygulanmasına yönelik bir eğitim verilmesi kararlaştırıldı.

“Hasta ve Çalışan Güvenliğinin Sağlanmasına Dair Yönetmelik” kapsamında değerlendirilecek olan Üniversite Hastanelerinin, Hizmet Kalite Standartlarını esas alarak hasta ve çalışan güvenliği uygulamalarını hayata geçirmeleri gerekmektedir.

Tüm sağlık kurumları için kalitede ortak bir dil olan “Hizmet Kalite Standartları” baz alınarak, standartlara ilişkin kritik noktalar, başarılı olmak için izlenmesi gereken yol ve kalite sisteminin kurulmasına rehberlik etmek amacıyla konusunda uzman, Başkanlık eğitimcilerinin katılımıyla 15 Aralık 2011 tarihinde Ankara’da 1 günlük bir eğitim düzenlenecek.

Yapılacak bu eğitime her üniversite hastanesinden kaliteden sorumlu bir yönetici ve kalite yönetim biriminden bir temsilcinin katılmasının uygun görüldüğü ifade edilmekte. Eğitime katılım ücretsiz, ayrıca Eğitim kapsamında Hastane Hizmet Kalite Standartları ve 1. HKS Okulu Ders Notları kitabı katılımcılara ücretsiz olarak dağıtılacak. Eğitim sonrası katılım belgesi verilecek.

Eğitime katılacak kişilere ait bilgilerin aşağıdaki tablo doldurularak, hastane yönetimi tarafından hksiletisim@gmail.com adresine ve resmi yazı ile Performans Yönetimi ve Kalite Geliştirme Daire Başkanlığına 8 Aralık 2011 saat 17.00’a kadar bildirilmesi gerekmekte.

Not: Toplantı yeri ve toplantı programının detayları önümüzdeki günlerde ilan edilecek. Katılımcıların konaklama ve ulaşımları kendileri tarafından karşılanacak.

Üniversite Hastaneleri HKS Eğitimi Katılımcı Başvuru Formu için tıklayınız

Üniversite Hastaneleri HKS Eğitimi Katılımcı Başvuru Formu için tıklayınız

Üniversite Hastanelerine Yönelik HKS Eğitimi Konuları için tıklayınız