Sağlık Bilişim Zirvesi

Sağlık Bilişim Zirvesi 13-14 Mayıs tarihlerinde Haliç Kongre Merkezi’nde gerçekleştirilecek.

Sağlık Bilişim Zirvesi 13-14 Mayıs tarihlerinde Haliç Kongre Merkezi’nde gerçekleştirilecek.

Sağlık bilişim dünyasının zirvesi vizyonu ile gerçekleştirilecek etkinliğin ana teması Green IT ile oluşturulan Green Healthcares ve Cloud Computing mimarisinin sağlık sektörüne getirdiği yüksek seviyede enerji tasarrufu olacak.

Etkinlikte Sağlık Bilişiminde bugüne kadar konuşulmamış konular masaya yatırılıp tartışılacak. SABİYAP, dünyada ilk defa Sağlık Bilişim Zirvesinde yeşil dijital hastane platformunu katılımcıların dikkatine sunacak. Yeşil Dijital Hastane Platformu bugüne kadar konuşulan gelecek teknolojilerini ve konseptlerini tek bir çatı altında 1500 m2 lik alanda toplayarak gerçek zamanlı olarak işleyen bir hastane kompleksi.

Dijital hastane platformu içerisinde Sağlık, Bilişim, Mobilite, Biyomedikal, Telekomünikasyon ve Enerji sektöründeki en son teknolojileri birbirleri ile entegre çalışıyor şekilde katılımcıların ilgisine sunulacak.

Sağlık Bilişim Zirvesi’11, Ortadoğu, Afrika ve Balkan ülkelerini kapsayan uluslararası katılımcıları, Türk Siyasi, Kamu ve iş dünyasının önde gelen isimleri ile “Dünya Sağlık Bilişimcileri” buluşmasına ev sahipliği yapacak. Dünyanın çeşitli ülkelerinde gelen Sağlık sektörü karar vericileri Türkiye sayesinde Sağlık Sektöründeki teknolojik gelişmeleri 13-14 Mayıs 2011 Haliç Kongre Merkezinde görme fırsatı yakalayacaklar.

Sağlık Bilişim Zirvesi’11, bu yıl “Bilişimle Yeşeren Sağlık” sloganı ile hastanelerin yeşil bilişim altyapısı ile yeşil hastanelerin nasıl oluşabileceğini ve bulut mimarisi ile ne derece tasarruf edeceğini 13-14 Mayıs 2011 tarihlerinde Haliç Kongre Merkezinde görebilecek.

PROGRAM için tıklayın…