Sağlık Bakanlığı Yöneticilerle Mali Durum Bilgilendirme ve Değerlendirme Toplantıları Yaptı

Sağlık Bakanlığı Yöneticilerle Mali Durum Bilgilendirme ve Değerlendirme Toplantıları yaptı.

Sağlık Bakanlığı Yöneticilerle Mali Durum Bilgilendirme ve Değerlendirme Toplantıları yaptı.

Son üç yıldır Sağlık Bakanlığı Strateji Geliştirme Başkanlığınca organize edilen ve artık geleneksel hale dönüşen hastane yöneticileri mali durum bilgilendirme ve değerlendirme toplantılarının sonuncusu dört grup olarak Ankara’da yapıldı.

2010 yılı bütçe gelir-gider gerçekleşmeleri ile 2011 yılı öngörülerinin kurum yöneticileri paylaşıldığı geleneksel mali durum değerlendirme toplantıları Ankara da Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesi ve Türkiye Yüksek İhtisas Hastanesinde birer günlük dört oturum olarak tamamlandı.

Açılışı  21 Nisan 2011 de Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesinde düzenlenen ve Sağlık Bakanlığı Müsteşarı Prof.Dr.Nihat TOSUN bey tarafından yapılan toplantılar serisi 4 grup halinde ülke genelinden Başhekim ve Hastane Müdürlerinin geniş katılımıyla 21 Nisan – 5 Mayıs tarihleri arasında  yapıldı.

Toplantılara Strateji Geliştirme Başkanlığından ve Tedavi Hizmetleri Genel Müdürlüğünden Başkan, başkan yardımcısı, genel müdür yardımcısı, daire başkanı, şube müdürü ve uzmanlar katıldı. Konuşmalar ve diğer zaman dilimlerinde katılımcılarla önemli bilgi, tecrübe ve fikir paylaşımı gerçekleştirildi.

Ülkenin dört bir yanından Sağlık Bakanlığına bağlı 355 hastane başhekimi ve müdürünün katılımıyla gerçekleştirilen toplantılar yılda en az bir kez olmak üzere her yıl yapılmaya devam edecek.