Özel Hastaneler HKS Eğitimi Ankara’da gerçekleştirildi

Özel Hastaneler HKS Eğitimi 24-25 Ağustos 2011 tarihleri arasında Ankara’da gerçekleştirildi.

Özel Hastaneler HKS Eğitimi 24-25 Ağustos 2011 tarihleri arasında Ankara’da gerçekleştirildi.

Sağlık Bakanlığının, Performans Yönetimi ve Kalite Geliştirme Daire Başkanlığı ve Türkiye Sağlık Kurumları Meclisi ile ortak düzenlediği Özel Hastaneler HKS Eğitimi 24-25 Ağustos 2011 tarihleri arasında Ankara’da gerçekleştirildi. Eğitime 305 Özel Hastane Kalite Yönetim Direktörü katıldı.

Açılışı Türkiye Sağlık Kurumları Meclisi Başkanı Dr. Seyit KARACA ve Tedavi Hizmetleri Genel Müdür Yardımcısı Dr. Hasan GÜLER tarafından yapılan eğitimde, kalite alanında yeni bir döneme girildiği ve bu yeni dönemde Bakanlığın vizyonu, bundan sonraki yol haritası ve kalite yönetim direktörlerinin sorumlulukları katılımcılarla paylaşıldı.

Ayrıca başta Hizmet Kalite Standartlarının metodolojisi, standartların hastanelerde nasıl uygulanması gerektiği, uygulamalarda püf noktaları olmak üzere ana ekseninde HKS olan ve geniş bir perspektiften olayları irdeleyen toplam 15 sunum konusunda uzman Başkanlık eğitimcileri tarafından özel hastane kalite yönetim direktörlerine aktarıldı.

İki gün süren eğitim programında her gün sonunda soru-cevap oturumu yapıldı. Katılımcılara eğitim sonunda katılım belgeleri verildi.

Başkanlığın sağlıkta hizmet kalitesinin artırılması, hasta ve çalışan güvenliğinin sağlanması noktasında tüm sağlık sektörüne yönelik rehberlik çalışmalarının devam edeceği belirtildi.