Kemoterapide VIP Dönemi Başlıyor

Sağlık Bakanlığı, kanser hastaları için tam teşekküllü tedavi merkezleri oluştururken, kemoterapi hizmetinde de VIP uygulaması başlatıyor.

Sağlık Bakanlığı, kanser hastaları için tam teşekküllü tedavi merkezleri oluştururken, kemoterapi hizmetinde de VIP uygulaması başlatıyor.

Türkiye’de yapılması planlanan 30 şehir hastanesinde tam teşekküllü kanser tanı ve tedavi merkezi oluşturulması planlanıyor. Bu sisteme, robotik ilaç hazırlama cihazları da dahil edilmekte. Bir çok ilde, hastalığın sayısına paralel olarak oluşturulan bu mekanların planlamaları, 2023 yılı hedef alınarak yapılıyor. Şu anda Ankara Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesi, Ankara Abdurahman Yurtaslan Onkoloji Eğitim ve Araştırma Hastanesi, İstanbul Kartal Lütfi Kırdar Eğitim ve Araştırma Hastanesi ile Antalya Üniversitesi Hastanesi’nde uygulama başlamış durumda. Çocuk yaşta hastalar için oyun ve donatı alanları bulunan, psikologların görev yaptığı salonlarda VIP hizmet verilmeye başlandı.

Tecrübeli bir ekip tarafından karşılanan hastalar, dakikalar içinde yepılan hasta kabulünün ardından, nezih bir müzik, arzu ederlerse televizyon seyredebilecekleri bir ortam içinde ilaçlarını alıyorlar.

İlaçlar dünyada en son sistem olan robotik kemoterapi uygulama sistemi ile hazırlanıyor. Tamamen bilgisayarlı cihazlarla ilaçlar en hassas dozlarına varıncaya kadar hazırlanıyor ve özel güvenlik ortamları içerisinde salona getiriliyor.

İş gücü ve ilaç kullanımda da tasarruf sağlayacak yeni sistemden hastalar da memnun.

Sağlık araştırmaları ve klinik çalışmalarda profesyonel destek