IV. Uluslararası Sağlıkta Performans ve Kalite Kongresi

IV. Uluslararası Sağlıkta Performans ve Kalite Kongresi 20-23 Şubat tarihlerinde gerçekleştirilecek.

IV. Uluslararası Sağlıkta Performans ve Kalite Kongresi 20-23 Şubat tarihlerinde gerçekleştirilecek.

20 – 23 Şubat 2013 tarihlerinde Antalya ilinde gerçekleştirilecek olan “IV. Uluslararası Sağlıkta Performans ve Kalite Kongresi” Kongre Takvimi, Konuları ve Kurulları hakkındaki duyuru için aşağıdaki linki tıklayınız.

IV. Uluslararası Sağlıkta Performans ve Kalite Kongresi 1. Duyuru için tıklayınız

“Sağlık Bakanlığı olarak son 10 yılda sağlık alanında ortaya konan paradigma değişikliği ve beraberinde yaşanan olumlu gelişmeler sağlık sistemimizde önemli başarılar elde edilmesini sağlamıştır. Bu paradigma değişikliğinin olduğu alanlardan biride hiç kuşkusuz kaliteli sağlık hizmeti sunumu ve hasta/çalışan güvenliğinin sağlanmasıdır.

Bu amaçla sağlık kurumlarında sunulan hizmetin kalitesinin artırılması ve hasta-çalışan güvenliğinin sağlanması adına başta sağlık çalışanları olmak üzere sağlığın tüm paydaşlarını bir araya getiren Uluslararası Sağlıkta Performans ve Kalite Kongreleri düzenlenmekte ve düzenlenen bu aktiviteler artık sağlık sistemimizde bu alanda önemli bir boşluğu doldurmaktadır. Bu kongreler vasıtasıyla kurumlarda özellikle hasta ve çalışan güvenliği kültürünün yerleştirilmesi, sağlık yöneticileri/çalışanları arasında büyük bir farkındalık oluşturulması sağlanmaktadır.

Bu amaçla 20-23 Şubat 2013 tarihleri arasında Antalya ilinde gerçekleştireceğimiz “IV. Uluslararası Sağlıkta Performans ve Kalite Kongresi” hasta ve çalışan güvenliği ekseninde pratik uygulamaları içinde barındıracak şekilde tüm sağlık profesyonellerini bir araya getirecektir.”