4. Uluslararası Sağlık Turizmi Kongresi İstanbul’da

4. Uluslararası Sağlık Turizmi Kongresi 28-31 Ekim 2011 de İstanbul’da yapılacak.

4. Uluslararası Sağlık Turizmi Kongresi 28-31 Ekim 2011 de İstanbul’da yapılacak.

Türkiye Sağlık Turizmi Derneği tarafından her yıl düzenlenen Uluslararası Sağlık Turizmi Kongresi’nin dördüncüsü bu yıl 28-30 Ekim 2011 tarihlerinde İstanbul’da gerçekleştirilecek.

Sağlık Turizmi Derneği Genel Başkanı ve Kongre Yürütme Kurulu Başkanı S. Kamil Yüceoral tarafından kaleme alınan yazıda, Sağlık Turizmi Kongresi’nin, Türkiye’nin büyük potansiyelinin sektörde yatırım yapan kuruluşlara yeni fırsatlar oluşturması için etkin bir zemin olduğu belirtilmekte. “Sağlık Turizmine büyük yatırımlar yapmış yatırımcılarımıza yeni imkanlar sağlamak amacıyla kongrede sektör temsilcilerinin başta komşu ülkeler olmak üzere Ortadoğu, Orta Asya, Balkanlar, Avrupa, Kuzey Afrika ülkelerinden ve ABD’den gelen konuklarla iş bağlantıları yapmaları için özel programlar yapılmaktadır” denmekte.

Diğer taraftan yatırımcı ve işadamlarına, kongreye katılan hükümet temsilcileri ve bürokratlarla sektörün gelişmesi için birebir temasa geçme ve sorunları tartışma imkanı sağlanmakta.

Yine Yüceorral’ın ifadesiyle, Sağlık Turizmi Kongresi, özellikle tıp turizmi alanında faaliyet gösteren hastaneler için de yeni iş bağlantılarına kapı açmakta.